Cleopatra

Star Star Star Star Star
[custom-table-of-content]

Cleopatra – graj bez limitu

Cleopatra jest jednym z pierwszych wirtualnych automatów, jakie powstały. Gra powstała w 2002 roku, a więc ma już ponad 20 lat. Na przykładzie tego slotu można w bardzo wyraźny sposób zaobserwować ewolucję automatów online, praktycznie od chwili powstania internetowych kasyn, aż po czasy współczesne. Cleopatra online za darmo to slot, który oferuje maksymalną potencjalną wygraną w postaci 10,000x stawki.

IGT jest doświadczonym twórcą gier dla kasyn online. W firmie tej pracuje ponad 10 tysięcy specjalistów wszystkich dziedzin związanych z tworzeniem automatów, z różnych zakątków całego świata. Profesjonalizm i włożone serce w każdą produkcję IGT sprawiają, że gracze mają do wyboru najwyższej jakości darmowe automaty do gry, których przykłady to Apollo Rising, Balloonies, Betti the Yetti. Każdy ma od czasu do czasu ochotę przenieść się dwie dekady wstecz. Możesz zatem zagrać na naszej stronie w demo Cleopatra za darmo, by przekonać się, jak wyglądały ówczesne automaty. Tymczasem przeczytaj naszą recenzję gry.

Podstawowe funkcje i bonusy w automacie Cleopatra

Automat ma klasyczną, pięciobębnową budowę, z 3 rzędami i 20 ustalonymi aktywnymi układami wypłat. Grając w Cleopatra online możesz ustawić 1, 5, 9, 15 lub 20 linii biorących udział w grze, oraz wybrać stawkę dla każdej z nich, od 1 do 1,000 żetonów. Ogólny zakład może więc zostać wybrany z przedziału od 1 do aż 20,000 monet. Slot ma średnią zmienność, a jego wskaźnik zwrotu dla gracza wynosi 95.13%. Bonusami dostępnymi w tym automacie są symbole Wild i tryb specjalny związany z darmowymi free spinami za rejestrację.

Symbol specjalny Cleopatra ma standardową funkcję znaną z innych gier jako symbol Wild. Ikona ta ma za zadanie połączyć się ze wszystkimi regularnymi symbolami, które mogą utworzyć którąś z wygrywających konfiguracji. Wszystkie nagrody, których częścią jest symbol Wild, zostaną podwojone. Ponadto symbol Kleopatry wypłaca nagrodę, której wartość można odszukać pośród innych symboli, w tabeli wypłat.

3, 4 lub 5 symboli specjalnych Scatter, czyli przedstawiających Sfinksa, aktywuje tryb bonusowy rozgrywki, podczas którego gracz uzyska 15 darmowych spinów. Podczas funkcji darmowych spinów wszystkie zwykłe wygrane (czyli te, w których nie uczestniczył symbol Wild) zostają pomnożone trzykrotnie. Dodatkowo za każde 2 lub więcej symboli Scatter można uzyskać nagrodę specjalną, czyli wartość zakładu wraz z określonym mnożnikiem:

  • 5 symboli Scatter – 100x stawka,
  • 4 symbole Scatter – 20x stawka,
  • 3 symbole Scatter – 5x stawka,
  • 2 symbole Scatter – 2x stawka.

Nawigacja i interfejs gry Cleopatra

Cleopatra jest slotem wideo opowiadającym o Kleopatrze, królowej Egiptu panującej w ostatnich latach przed naszą erą. Wszystkie nawiązania do niej można zobaczyć zarówno na planszy głównej, w postaci symboli, jak i na zewnątrz, czyli na drugim planie. Symbole gry skrywają boskie atrybuty, niektóre hieroglify, litery i wizerunek Kleopatry. Za planszą gry właściwej widać natomiast rzeczywiste zdjęcia przedstawiające kolumny piramid, które stanowią świetne, dopasowane do całości tło.

Dużym plusem jest żywa kolorystyka gry. Niestety podczas rozgrywki nie da się zapomnieć, że Cleopatra automat do gry na telefon ma już swoje lata. Otoczka wizualna jest słaba w porównaniu do dzisiejszych slotów, co widać w każdym szczególe. Być może w latach swojej świetności całość wyglądała nowocześnie, jednak dziś automat nie robi już żadnego wrażenia. Podczas gry nie powinny przytrafić się żadne przycięcia animacji.

Wszystkie przyciski sterowania znajdziemy poniżej ekranu gry właściwej. W środkowej części konsoli znajduje się duży przycisk, służący do obrócenia bębnami. Po jego prawej stronie wyświetla się aktualna wygrana i pozostały balans monet. Gra posiada również funkcję Autospin, za pomocą której można zainicjować do 50 automatycznych zakręceń.

Lewą stronę gry zajmują przyciski pozwalające na zmniejszanie i zwiększanie stawki zakładu. Powyżej znajdują się przyciski wyciszenia dźwięku gry, a także Paytable i Games Rules, czyli menu, po wejściu w które wyświetlą się wszelkie zasady gry, a także tabela wypłat.

Cleopatra automat cechuje się średnią wariancją, więc można oczekiwać w nim wygranych pojawiających się raz na kilka spinów. Wygrane nie są również przesadnie wysokie, a maksymalna potencjalna nagroda może zostać uzyskana nie w obrębie zwykłej rozgrywki, a w trybie bonusowym.

Wygrane w Cleopatra

Wygrane, tak samo jak w większości automatów, wypłacane tu zostają wówczas, gdy na planszy utworzony zostanie któryś z ustalonych układów zawierających ten sam symbol. Aby dany układ przyniósł wygraną, muszą złożyć się na niego 3, 4 albo 5 odpowiadających sobie ikon:

Symbol x3 x4 x5
Cleopatra 200 2,000 10,000
Skarabeusz i złoty przedmiot 25 100 750
Tablica 15 100 400
Berło 10 75 250
Oko 10 50 250
A 10 50 125
K, Q, J, 10, 9 5 25 100

Podane wygrane odnoszą się do minimalnego zakładu. Dodatkowo wygrana zostanie wypłacona za dwa symbole Cleopatry (10 monet), skarabeusza, przedmiotu i 9 (po 2 monety).

Graj w Cleopatra za darmo

Pozornie Cleopatra gra na pieniądze niewiele sobą reprezentuje. Ograniczona liczba dodatkowych funkcji i przestarzale wyglądająca grafika zdecydowanie nie przyciągają naszej uwagi w dobie nowoczesnych i rozbudowanych automatów wideo. Grę tę można jednak traktować jako jedyne w swoim rodzaju znalezisko, które jak żadna inna gra pokaże nam to, w co mogliśmy grać w kasynach 20 lat temu. Slot, jak na tamte czasy, na pewno wybijał się bonusową grą, czyli darmowymi spinami, które wówczas były rzadkim zjawiskiem. Jeśli chcesz obejrzeć ten automat za darmo, zagraj na naszej stronie w Cleopatra demo.

FAQ

W jaki sposób mogę zagrać w automat Cleopatra w wersji mobilnej?

Gra wyświetli się w przeglądarce telefonu bez względu na instalację jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Wystarczy, że wejdziesz na odpowiednią stronę (na przykład naszą) i włączysz grę.

Jak znaleźć kasyna oferujące darmowe spiny bez depozytu na slot Cleopatra?

Obecnie nie istnieje żadna promocja stworzona z myślą o slocie Cleopatra. Gra nie została jednak wyłączona z żadnej promocji, w której do uzyskania są darmowe spiny, dlatego śmiało można wykorzystać swoją premię właśnie w niej.

Czy da się ominąć mechanizm RNG w slocie Cleopatra?

Nie. Można jednak postarać się przed grą poznać automat w grze demo, co znacznie ułatwi rozpoczęcie rozgrywki. Zacznij od gry na niskie stawki, a nawet za darmo.

W jakich kasynach udostępniona jest maszyna hazardowa Cleopatra online, dostępna do gry na prawdziwe środki?

Automat znajduje się we wszystkich kasynach współpracujących z producentem IGT.